TECHNOVATION GIRLS SAKARTVELO 2024
18-19 მაისს, ალტე უნივერსიტეტის ორგანიზებითა და TBC - თიბისი ბანკის მხარდაჭერით, TECHNOVATION GIRLS SAKARTVELO 2024-ის ფინალური ეტაპი გაიმართა.
გამარჯვებული გუნდები ორ კატეგორიაში (ჯუნიორები/სენიორები) გამოვლინდნენ.
ჯუნიორ კატეგორიის გამარჯვებულები გახდნენ:
გუნდი - “Easy Care“ - აჭარა
შექმნეს მოწყობილობა შინაური ცხოველებისა და მათი მფლობელებისთვის. მასში თავსდება ცხოველების საკვები და იგი დაკავშირებულია და კონტროლდება მობილური აპლიკაციით - "Easy care", რაც, საჭიროების შემთხვევაში, უზრუნველყოფს ცხოველების გამოკვებას და გასცემს მათ მოვლასთან დაკავშირებულ რჩევებს.
გუნდი - “Visionairy Girls“ - თბილისი
შექმნეს აპლიკაცია, რომელიც ემსახურება ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდას მოხალისეობრივ, სოციალურ-კულტუტულ აქტივობებში. აპლიკაცია "Volunify" ერთ სივრცეში აერთიანებს ინფორმაციას პროექტის, მისი ორგანიზატორებისა და პოტენციური მონაწილეების შესახებ.
გუნდი - “Hypotenuse 5“ - თბილისი
შექმნეს აპლიკაცია "Gamige”, რომელიც ემსახურება ბავშვებში მეტყველების სირთულეების დაძლევას სახალისო აქტივობებით და მიზნად ისახავს, გაუადვილოს მათ მეტყველების უნარის გაუმჯობესება და კომუნიკაციის უნარები.
გუნდები კონკურსის ფინალურ ეტაპზე მოსახვედრად ასპარეზობას აშშ-ში გააგრძელებენ, სადაც მათ საერთაშორისო ჟიური შეაფასებს.
პროექტი TECHNOVATION GIRLS SAKARTVELO ალტე უნივერსიტეტის საინფორმაციო ტექნოლოგიების სკოლის ორგანიზებითა და არასამთავრობო ორგანიზაცია Techdroს მხარდაჭერით, უკვე მეორე წელია, წარმატებით ხორციელდება.
პროექტის მთავარი მხარდამჭერია TBC - თიბისი, რომლისთვისაც ახალი თაობის ხარისხიან განათლებაზე ხელმისაწვდომობა და ტექნოლოგიების სწავლების ხელშეწყობა უმნიშვნელოვანესი პრიორიტეტია.

/TECHNOVATION GIRLS SAKARTVELO 2024
The final stage of TECHNOVATION GIRLS SAKARTVELO 2024 took place on May 18-19, organized by Alte University and supported by TBC Bank.
Winning teams were recognized in two categories: juniors and seniors.
Winners of the junior category:
1. Team "Easy Care" - Adjara
They developed a device for pets and their owners. The device dispenses food and is connected to and controlled by the mobile application "Easy Care," which provides automated feeding and care advice.
2. Choir "Visionairy Girls" - Tbilisi
They created an application to enhance youth engagement in volunteer and socio-cultural activities. The "Volunify" app consolidates information about projects, organizers, and potential participants.
3. Team "Hypotenuse 5" - Tbilisi
They developed the application "Gamige," designed to help children overcome speech difficulties through fun activities, aiming to improve their speech and communication skills.
The finalist teams will proceed to compete in the USA, where they will be evaluated by an international jury.
The TECHNOVATION GIRLS SAKARTVELO project, organized by Alte University's School of Information Technology and supported by the NGO Techdro, has been successfully implemented for the second consecutive year.
The primary supporter of the project is TBC, which prioritizes access to quality education for the new generation and the promotion of technology education.
Project partners include Quantori, Teachers Lab, Idea Design Group, GITA Tech Park, and the National Bank of Georgia.