27-29 ივნისს ჟენევაში წითელი ჯვრის ორგანიზებით პირველად გაიმართება დახურული ტიპის ინსტიტუციების ჯანდაცვის პირველი მსოფლიო კონფერენცია - 1st World Conference on Health in Detention.
აღნიშნული კონფერენცია მიზნად ისახავს უზრუნველყოს ჯანდაცვის სპეციალისტების, მენეჯერების და სხვადასხვა რელევანტური დისციპლინებიდან აკადემიური პერსონალის საერთო პლატფორმაზე გაერთიანება, რათა ერთმანეთს გაუზიარონ საკუთარი გამოცდილება, გამოწვევები, კვლევები და ამით მთლიანობაში ხელი შეუწყონ მთავრობის ყურადღების გაძლიერებას ჯანდაცვის ინსტიტუციების მიმართ.
კონფერენციაში დამოუკიდებელი რეგიონული ექსპერტის, საორგანიზაციო კომიტეტის წევრისა და სპიკერის სტატუსით მონაწილეობას მიიღებს ალტე უნივერსიტეტის მედიცინის საერთაშორისო სკოლის დეკანი ქეთევან ჩახნაშვილი.
„ასეთი მაღალი დონის ღონისძიების საორგანიზაციო კომიტეტის წევრობა და სპიკერობა, ჩემთვის ძალიან დიდი პატივი და პასუხისმგებლობაა. ეს არის შესაძლებლობა მთელი ჩემი დაგროვილი ცოდნა და გამოცდილება გავაზიარო და მეც ანალოგიურად მივიღო მსოფლიოში არსებული საუკეთესო პრაქტიკის შესახებ ინფორმაცია. „ - აღნიშნა ქეთევან ჩახნაშვილმა.

1st World Conference on Health in Detention
On June 27-29, the 1st World Conference on Health in Detention will be held in Geneva, organized by the Red Cross Organization.
The First World Conference on Health in Detention aims to provide health care professionals and managers working in detention settings, and academics from a range of relevant disciplines with a platform to share their experiences, challenges, lessons learnt and research, and to mutually promote a whole government stewardship approach to health in detention.
Ketevan Chakhnashvili, Dean of the International School of Medicine of Alte University, will participate in the conference as an independent regional expert.
"Being a member and speaker of the organizing committee of such a high-level event is a great honor and responsibility for me. "This is an opportunity to share all my accumulated knowledge and experience and receive information about the best practices in the world in the same way." - mentioned Ketevan Chakhnashvili.